Kontenery, czy to biurowe, magazynowe czy usługowe, stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie w dzisiejszym biznesie, ale również mieszkalnictwie. Są one wszechstronne, mobilne i oferują wiele korzyści, jednak prawidłowy transport i posadowienie tych kontenerów są kluczowe dla ich skutecznego wykorzystania. W poniższym tekście omówimy, co warto wiedzieć na ten temat.
Przypominamy, że zapewniamy profesjonalne usługi, które obejmują projekt, produkcję, transport i posadowienie. Po stronie inwestora jest oczywiście odpowiednie przygotowanie działki, a więc zapewnienie przyłączy i podstawy posadowienia (fundamentu, płyty fundamentowej lub innej dowolnej konstrukcji pozwalającej na bezpieczne ustawienie obiektu).
Jak to robimy?
Planowanie transportu
Pierwszym krokiem w transporcie kontenera jest dokładne zaplanowanie całego procesu. Warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii.
Środek transportu: Dysponujemy odpowiednimi środkami transportu, które są w stanie przewieźć pojedyncze moduły w bezpieczny sposób.
Bezpieczeństwo: Zawsze upewniamy się, że kontener jest odpowiednio zabezpieczony na czas transportu. Kluczowe jest, by był stabilnie zamocowany, a ewentualne elementy wyposażenia wewnątrz były zabezpieczone przed uszkodzeniem.
Posadowienie kontenera
Po udanym transporcie kontenera nadchodzi moment jego posadowienia. To kluczowy etap, który wymaga staranności i precyzji:
Lokalizacja i podłoże: Po dowiezieniu modułów na miejsce, przychodzi czas na ich ustawienie. Kluczowe w tym przypadku jest zapewnienie wspomnianego wcześniej stabilnego podłoża, które pozwoli ustawić pojedynczy moduł lub obiekt składający się z kilku modułów w idealnym poziomie. Miejsce powinno być wcześniej przygotowane przez inwestora.
Montaż: Za pomocą dźwigu moduły są przenoszone w wyznaczone miejsce ustawiane i łączone według planu. Ten etap prac wygląda bardzo spektakularnie, aż ciężko uwierzyć, że już za kilka godzin będzie można w pełni korzystać z tego budynku.
Przyłącza: To niezwykle ważny element, który pozwala na komfortowe użytkowanie obiektu. Wszystkie przyłącza powinny być przygotowane wcześniej, by na tym etapie bez problemów, przystąpić do podłączenia energii oraz kanalizacji.
Jak widać proces transportu i posadowienie kontenera nie są bardzo skomplikowane. Oczywiście ciężko zorganizować wszystko na własną rękę, jednak wprawiona ekipa radzi sobie z nim w mgnieniu oka. Bez względu na to, czy to kontener mieszkalny, biurowy czy o innym przeznaczeniu, montaż jest na tyle sprawny, że można z niego korzystać już kilka godzin po przewiezieniu do miejsca docelowego.